Muudatused Stebby keskkonnas

16. aprill 2021

Tere hea klient

Stebby on omalt poolt eemaldanud maksuvabastuse linnukesed kõikidelt massaažiteenustelt vastavalt Maksu- ja Tolliameti poolsetele ettekirjutustele, milles on välja toodud, et massaažid ei kuulu maksuvabade teenuste alla. See otsus põhineb tulumaksu seadusel (https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/erisoodustused/maksusoodustus-tervise-ja-spordikuludele).

Kompensatsiooni pakub tööandja ja tööandja saab edaspidi otsustada kas tasub töötaja eest kogu teenuse või nt mõne sellise teenuse mis on lubatud nt füsioteraapia või refleksoteraapia, sportimise vms. Kombineeritud füsioteraapia teenust on samuti võimalik kasutada lihaspingete- ja rühiprobleemide raviks, nt kui töötervishoiu arst on teid vastavale taastusraviteenusele suunanud.

Stebbys on palju tööandjaid, kes lubavad oma töötajatel osta ka maksustatud teenuseid või ka neid kellele esitatakse taasturavi teenuse eest arve ilma Stebby keskkonnata. Massaažiteenused jäävad Stebby keskkonda alles, ning neid saavad osta kõik kasutajad, kasutades võimalusel tööandja kompensatsiooni või isiklikku raha. Või valivad sellise teenuse mis on kompenseeritud nt füsioteraapia või refleksoteraapia.


Kõik piletid, mis olid ostetud enne 19.04, kehtivad ikka samamoodi edasi
kuni pileti aegumistähtaja saabumiseni kinnitas Stebby.

Kuna meie juures töötavad ka füsioterapeudid saate edaspidi osta teenuse füsioterapeudi vastuvõtule asutuse poolt tasutud arvega või Stebby piletiga. Massaažiteenust saavad osta teie asutuste juhatajad pöördudes otse meie poole ja tellida teenuse arvega, st teie käite teenusel ja meie esitame arve taastusravi eest otse teie tööandjale.

Kõigile püsiklientidele kes soovivad edaspidi massaaziteenusel edasi käia ilma kompensatsioonita pakume mai kuus soodustust 10%. Teenused väljas nii meie kodulehel kui ka Stebbys kuigi Stebbys saab osta teenuse alates 19. aprillist vaid füsitoeraapiasse ja refleksoloogiasse.

Küsimuste korral kirjutage palun info@ommassaaz.ee meilile.

TEIE OM MASSAAŽ

 

Stebby uus kord vastavalt Maksu- ja Tolliameti nõudmistele:

Oleme viimastel kuudel suhelnud Maksu- ja Tolliametiga ning saanud seaduse tõlgenduse täpsustuse maksusoodustuse osas. Sellega seonduvalt ei kuulu terviseedenduse kulude hulka massaaži kulu. Siinkohal ei ole määrav, kas massööriks on füsioteraapia taustaga (registrisse kantud) isik või mitte. Massaaži ei loeta ühelgi juhul maksuvaba hüvitise alla ega järgnevalt välja toodud loetelu hulka, kelle pakutavat teenust saab tööandja oma töötajatele maksuvabalt kompenseerida.

Maksuvabalt saab hüvitada/kulu kanda:

  • avaliku rahvaspordiürituse osavõtutasu;
  • sportimis- või liikumispaiga regulaarse kasutamisega otseselt seotud kulutusi;
  • tööandja olemasolevate spordirajatiste ülalpidamiseks tehtavaid kulutusi;
  • kulutusi teatud spetsialistide (5) teenustele, kelle teenuse kasutamist ettevõte kompenseerida saab, on (vastavalt TMS § 48 lg 55) tervishoiutöötajate riiklikusse registrisse kantud või vastavat kutsetunnistust omava taastusarsti, füsioterapeudi, tegevusterapeudi, kliinilise logopeedi või kliinilise psühholoogi teenustele tehtud kulutused – töötaja peab kompensatsiooni soovi korral olema teenust ostes veendunud, et teenusepakkuja on registris või omab vastavat kehtivat kutsetunnistust;
  • ravikindlustuslepingu kindlustusmakset.

Meie eesmärk on säilitada Stebby keskkonnas korrektne informatsioon maksuvabastuse osas, et säilitada usaldusväärsus ettevõtete ja kasutajate ees. Meie jaoks on oluline, et kõik Teenusepakkujad käituksid ühtemoodi ja saaksid sellest võrdselt ja üheselt aru.

Seetõttu eemaldame omalt poolt alates 19.04.2021 seisuga kõikidelt massaažidelt maksuvabastuse linnukese.

Lisaks palume kõikidel Teenusepakkujatel toimida vastavalt seadusele, lähtudes Maksu- ja Tolliameti lehel olevast informatsioonist. Tuletame meelde, et teenuse nimi ja kirjeldus peab olema seadusega kooskõlas ning vastavalt Stebby Teenusepakkuja Tingimustele ei tohi inimesi eksitada.

Vastame meeleldi täiendavatele pöördumistele. Kuna päringuid võib tulla palju ning meie eesmärk on käsitleda igat juhtumit eraldi, siis loodame mõistvale suhtumisele vastamise aega arvestades.

https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/erisoodustused/maksusoodustus-tervise-ja-spordikuludele?utm_source=Newsletter%20name&utm_medium=cost-per-click&utm_content=control&utm_campaign=Teenusepakkujad%20%2F%20Massage%20TAX&utm_term=Newsletter&vero_id=23118&vero_conv=tTQY8k5GwwF9jU1IQdKI17-7CMbKSY_Lztq4duu6DJwZbu9QsVUo2pXY7BZJjV-yCRyH5rGyPsg1b4eX0egMlKdx12lW2tax

Heaolust hoolides
Stebby

Liitu meie uudiskirjaga

Oled alati kursis meie uudistega.

    Share This